Koltuk Altı Terlemesine Doğal Çözüm

Koltuk Altı Terlemesine Doğal Çözüm

Yaz ayları kapıdayken, insanların büyük çoğunluğu terlemenin yarattığı kötü kokudan dolayı sıkıntı yaşarlar. Peki, ter kokusunun önüne geçmek için ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Vücut, ısı dengesini korumak için bir savunma mekanizması geliştirir. İşte bu savunma mekanizmasına ise terleme diyoruz. Terleme sonucu oluşan bakteriler, kötü kokulara neden olur. Bu durum, bazen çok sıkıntılı anlar yaşanmasına sebep olur.

Ter kokusunun giderilmesi için kullanılan kozmetik ürünler, çok iyi sonuç vermediği gibi, sıcağın da etkisiyle daha kötü sonuçlara da sebep olur. Ter kokusunu önlemek için, doğal yollara başvurulabilir. Bu yöntemler, kozmetik ürünler gibi içeriğinde kimyasal bileşenler barındırmadığı gibi, insan sağlığına da zararlı değildir.

Ter kokusunu gideren bitkisel yöntemler, oldukça etkili sonuçlar verir ve kozmetik ürünler gibi pahalı olmamakla birlikte, oldukça da ekonomiktir.

Koltukaltı Terlemesini Önlemek İçin Bitkisel Karışım Tarifi

Gerekli Malzemeler
– 1 kapsül E vitamin
– 1 tatlı kaşığı lavanta yağı
– 1 tatlı kaşığı aloevera yağı
– 1 tatlı kaşığı kakao yağı
– 1 çorba kaşığı mısır nişastası
– 1 paket karbonat

Yapılışı ve Uygulanışı
Cam veya porselen bir kâsenin içerisine mısır nişastasını ve karbonatı koyun ve karıştırın. İçine E vitaminini ve yağları ilave edin ve birbirlerine yedirilmeleri için iyice karıştırın.

Hazırlamış olduğunuz karışımı, buzdolabına kaldırarak bir gün bekletin. Bu karışımı, her banyodan sonra koltukaltına sürerek 10 dakika bekleyin ve ardından yıkayarak temizleyin.

Bu uygulamayı haftada 3 kez yapabilir, daha ilk uygulamadan itibaren ne kadar etkili olduğunu görebilirsiniz.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz