Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda cilt bakımı için sıkça kullanılan ürünler arasında önemli bir yer tutan kil, bir çok kozmetik ürünün de içeriğinde yer almaktadır. Evinizde hazırlaybileceğiniz kolay kil maskeleri sayesinde sizler de cilt bakımınızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kil Maskesi Nelerden Yapılabilir?

Cilt için faydalı maddelerden biri sayılan kil, her cilt tipine uygulanabilmektedir. Cildi temizleyerek toksinlerin atılmasını sağlayan kil aynı zamanda cildin sıkılaşmasına da yardımcı olmaktadır. Papatya, gül, limon gibi malzemelerle yapılabilen kil maskeleriyle cildinizi besleyebilir, doğal yollarla bakımını sağlayabilirsiniz.

Kil Maskesi Nasıl Yapılır

Kil Maskesi yapmak için kullanacağınız kilin içerisine maden suyu, gül suyu, papatya suyu, limon suyu gibi malzemelerden karıştırarak bir süre bekletin. Elde ettiğiniz macunumsu sıvıyı yüzünüze maske olarak uygulayın. Yatmadan önce tatbik edeceğiniz kil maskesini bir süre yüzünüzde tuttuktan sonra bol soğuk su ile temizleyin. Cildinizin nefes aldığını siz de fark edeceksiniz. Kil maskelerini uygulamadan önce buhar banyosu yapmak kil maskelerinin daha etkili sonuçlar vermesini sağlar.

Kil Maskesinin Faydaları

Kil maskesi cildinizi uyararak kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Cildinizde bulunan gözenekleri açarak cildinizin hava almasını sağlar. Cilt üzerinde oluşan lekeleri geçirir ve sivilceleri yok eder.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz