Karbonatın Güzelliğinize Faydaları

Karbonatın Güzelliğinize Faydaları

Kozmetik ürünlerinin vazgeçilmez maddelerinden birisinin karbonat olduğunu biliyor muydunuz? Suda çabuk çözülme özelliği ile bir çok şekilde kullanılabilen karbonat özellikle terleme sorununa çare olarak tüketilebilir. Ciltte oluşan kötü kokuları engelleyen bu doğal ürün aynı zamanda cildinizi yumuşatmak ve pürüzsüz olmasını sağlamak için de kullanılabilir.

 

Karbonat Kullanımı

Karbonat bir miktar sirke ile karıştırılıp krem olarak kullanılabilir. Terleme yapan bölgelere masaj şeklinde uygulayacağınız bu karışımın etkisi uzun sürecektir. Cildinizi nemlendirmek için karbonatı suyla karıştırıp yüzünüze masaj yapabilirsiniz. Bembeyaz dişlere sahip olmak isteyenler, ağzı koku yapanlar da karbonat ile dişlerini fırçalayıp gargara yapabilirler. Tuz ile karbonat karışımının ağız tedavisinde olumlu sonuçlar verdiği ve bakterileri dezenfekte ettiği bilinmektedir.

Sağlık açısından bir çok derde deva olan karbonat, mide sorunu yaşayanlara adeta hızır gibi yetişmektedir. Yemek sonrasında oluşan mide ağrıları, sindirim zorluğu, gaz sıkıntıları yaşayanlar bir miktar karbonatı suyu karıştırarak içerlerse rahatlayabilirler. Banyoda saçlarınızı yıkadıktan sonra karbonat ile durularsanız kepek sorunundan da kurtulabilirsiniz. Bademciklerini sık sık şişiyor mu? Öyleyse karbonatlı su ile gargara yapmanız bakterileri öldürecektir.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz