İdeal Bir Cilt Koruyucu Nasıl Olmalıdır?

İdeal Bir Cilt Koruyucu Nasıl Olmalıdır?

Ciltte oluşan tüm lekelerin onarımı için, cilt koruyucunun önemi büyüktür. Özellikle güneş lekelerinin büyük bir sorun haline geldiği düşünüldüğünde, cilt koruyucu ürünler olmazsa olmazlardandır. Ancak her cilt koruyucu istediğiniz etkiyi göstermeyebilir. Bu yüzden gelin hep birlikte, ideal bir cilt koruyucu nasıl olmalıdır sorusunun yanıtına göz atalım.

 

İdeal Cilt Koruyucuların Özellikleri

Güneşten korunmak için kullanacağınız cilt koruyucuların, UV-A ile UV-B filtreli olmalı önemlidir. Bu filtreleri içeren güneş koruyucular, yüksek derecede güneş ışığını süzme özelliğine sahiptir.

Derinin yüksek oranda emebileceği koruyucular, cilt korumada daha etkilidir.

Cilt koruyucuların mutlaka nemlendirici özelliği bulunmalıdır.

Kokusuz ve renksiz cilt koruyucu ürünleri tercih ederseniz, daha çok verim alırsınız. Çünkü bu ürünler, daha az katkı maddesi içermektedir.

Koruyucuların mutlaka terlemeye, sürtünmeye, buhara ve suya dayanıklı olması gerekmektedir.

Cildi lekelerden arındırmak için kullanacağınız koruyucular, mutlaka C vitamini içermelidir. Bu koruyucular hem lekeleri azaltır hem de cildi lekelere karşı korur.

Son olarak uzun süreli etkiye sahip koruyucuları tercih etmek, cildiniz için en doğru karar olacaktır.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz