Düz Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

Düz Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

Düz saçların tellerinin her birinde, altı katlı epiderm koruma katmanı bulunur. Düz saç kadar hiç bir saç tipinde, bu kadar çok koruma tabakası yoktur. Bu tabaka, saçlarınızı çevresel etkenler, kurutma ve şekillendirme cihazları, UV ışınlarından ve mevsim etkilerinden koruyucu bir kalkan işlevi görür.

Düz saç tipine sahipseniz ve sağlığının sürekliliğini sağlamak istiyorsanız, bu yazımız tam size göre…

Düz Saç Tipleri Ve Bakımları

Düz saç tipleri de çeşitlidir. Hangi tip düz saça sahip olduğunuza göre önerilerimizi dikkate alarak saçlarınıza gereken özeni gösterebilirsiniz.

1. Tip: 
İnce telli olduğu için, genellikle şekil vermek ve dalgalı görünüm vermek imkansızdır. Bu tip saçları, sık yıkamamak ve fırça kullanmamak gerekir. Yağlandığı zamanlar yıkamak ve tarak ile taramak gerekir. Bu özellikteki saçlarda saç aksesuarları kullanmak saçı ağırlaştırır ve çabuk yağlanmasını sağlar.  Şekil vermek için kuru şampuan kullanmak daha uygundur.

2. Tip: 
Üstleri düz, uçları ise hafif dalgalı saçlardır. Bu tip saçları, sürekli tarayarak dalgasını bozmamalısınız. Sık yıkamamak gereken bu saçlarda, şekillendirmede saç spreyi kullanmak daha uygundur.

3. Tip: 
Kalın tellere sahip ve dümdüzdür. Bu tip saçlarda, 3 günde bir yıkama yeterlidir. Elektriklenmemesi için ıslakken taramak gerekir  Dalga vermek oldukça zordur. Yaptığınız dalgaların hemen bozulmaması için, saç masasının ısısından koruyan doğru yağları kullanın. Elektriklenmemesi için saç serumukullanabilirsiniz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz