Doğal Eksfoliasyon (Cilt Tazeleme) Yöntemleri İçin 3 Yol

Doğal Eksfoliasyon (Cilt Tazeleme) Yöntemleri İçin 3 Yol

Eksfoliasyon cildin üst tabakasında bulunan ölü deri hücrelerin dökülmesi ya da kabarması işlemidir. Sağlıklı bir ciltte bu durum doğal olarak meydana gelebilir. Doğal olarak meydana gelen bu duruma yaşınız ilerledikçe müdahale etmemiz gerekir. Parlak, canlı ve genç görünümlü bir cilt istiyorsanız, eksfoliasyon ile gözeneklerin, çizgilerin ve kırışıklıkların görüntüsünü azaltabilir ve yavaşlatabilirsiniz.

Güzellik uzmanları ve uzman dermatologlar tarafından önerilen evinizde kolayca yapabileceğiniz doğal eksfoliasyon yöntemlerinden en iyi 3 yöntem ise:

Yoğurt: Yoğurt cildi doğal olarak nemlendirir, pürüzsüz görünmesine ve yatıştırılmasına da kolaylıkla yardım eder. İçerisinde bulunan laktik asit cilt tonunuzu eşitlemeye yardımcı olur. Yüzünüze veya vücudunuzun daha geniş alanlarına sade olarak yoğurt uygulayın ve 20 dakika bekletip durulayın.

Şeker: Şeker kamışı başlı başına glikolik asitin doğal kaynağıdır. Bu asit ile birlikte yeni cilt hücresi üretimi artar ve cildin yumuşaması için gerekli olan doğal bir alfa hidroksit içermektedir. Doğal üzüm çekirdeği yağı ya da zeytin yağı ile yarım bardak beyaz şekeri karıştırarak macun yapın. Bu karışımı dairesel hareketler ile yüzünüze uygulayın ve bekletip durulayın.

Limon suyu: Limon suyu ölü cilt hücrelerini yok eden başka bir doğal alfa hidroksi asittir. Çeyrek bardak limon suyuna eşit miktardaki elma suyu, üzüm suyu ve pancar şekerini ekleyin. Şeker tamamen eridikten sonra bir pamukla yüzünüze bu karışımı uygulayın ve durulamadan evvel 10 dakika bekleyin.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz