Doğal Cilt Nemlendirme Yöntemleri

Doğal Cilt Nemlendirme Yöntemleri

Hayatımızın vazgeçilmez parçalarından birisi haline gelmiş olan nemlendirici ürünlerin, cildi bazı olumsuzluklara karşı korumakta olduğu görülmektedir. Özellikle soğuğa karşı ve kuruluğun meydana gelmesi durumlarından uzaklaştırmak amacıyla cilde uygulanan nemlendiricilerin faydaları olabileceği gibi, kimyasal içerikli olma ihtimallerine karşı da bazı zararlarından söz etmek mümkündür. Aşırı hassas ciltler başta olmak üzere, tüm cilt tiplerinde nemlendirici ürünlere karşı görülen olumsuzlukları göz önünde bulundurduğumuz için, sizlere bu yazımızda doğal cilt nemlendirme yöntemleri ile ilgili önemli paylaşımlarda bulunacağız. Böylece hem daha ekonomik, hem de kimyasal içermediğinden emin olacağınız bir şekilde cildinizi nemlendirebileceksiniz.

Bol Su Tüketimi

İlk olarak su tüketiminin cilt açısından faydalarını saymakla bitiremeyeceğimizi belirtmek istiyoruz. Bu nedenle gün içerisinde en az 1,5 litre su tüketmenizin şart olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Böylece cildinizin daha kolay bir şekilde nemlenmekte olduğunu siz de görebileceksiniz.

Saf Zeytinyağı Kullanımı

Cildinize ince bir tabaka halinde süreceğiniz saf zeytinyağı sayesinde başka bir ürüne ihtiyaç duymadan, muhteşem bir nemlendirme etkisinin olacağını göreceksiniz.

Organik Bal Masajı

Yüzünüzü ve kuruluktan şikayet ettiğiniz cildinizi organik bal masajı sayesinde canlandırabilir ve daha yumuşak bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede nemlendiğini de göreceğiniz cildinizin ışıltılı bir hale kavuştuğuna şahit olabileceksiniz.

Yukarıdaki önerilerimizin dışında doğal nemlendirici olarak kullanabileceğiniz gül suyunu, çay ağacı yağını veya yoğurt gibi malzemeleri de saymamız mümkün olacaktır. Böylece siz de daha uygun şartlarda ve her evde bulunabilecek ürünler ile cildinizin bakımlı bir hale gelmesine katkıda bulunabilirsiniz.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz