Derin Gözeneklerden Kurtulma Yolları

Derin Gözeneklerden Kurtulma Yolları

Güneş ışınları, düzensiz beslenme alışkanlığı, hamilelik döneminde salgılanan hormonlar, genetik faktörler ya da kozmetik ürünlerinin içerdiği zararlı kimyasallar cildin dengesini bozabilir ve daha büyük gözeneklerin oluşmasına neden olabilir. Oluşan bu derin gözenekler cilt bakımı düzgün yapılmadığında akne sivilce ya da siyah nokta oluşumuna oldukça elverişlidir. Bu nedenle bunlardan kurtulmak için pek çok yöntem geliştirilmiştir.

Derin Gözeneklerden Kurtulma Yolları

Her hafta düzenli olarak uygulanan peeling gözeneklerin küçülmesi ve cildin daha sıkı olması için oldukça etkili bir yöntemdir. Uygulanan peeling makyaj kalıntıları ya da ölü deriyi ciltten atar ve cildin daha iyi nefes almasına yardımcı olur. Bunun sonucunda cilt yenilenir ve gözenekler küçülür.

Ciltte bulunan derin gözenekleri küçültmede etkili olan bir diğer yöntem de kil maskesidir. Haftada en az 1 kez yapacağınız kil maskesi ile cildinizdeki gözeneklerin ne kadar çok sıkılaştığını fark edeceksiniz.

Cilt temizliğinizi güzel bir şekilde yaptıktan sonra bir buz küpünü elinize alın ve yüzünüzde gezdirin. Bu şekilde yüzünüzün gerilir ve derin gözenekleriniz küçülür.

Gözeneklerinizin küçülmesi için cildinizin temiz olması gereklidir. Cildinize buhar banyosu yaparak gözeneklerinizin bir süre açılmasını ve içlerindeki yağ, kir gibi kalıntıların atılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece derinleşen gözeneklerden kurtulmuş olursunuz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz