Cilt Tipi Nasıl Belirlenir?

Cilt Tipi Nasıl Belirlenir?

Bizi dış etkenlere karşı koruyan cildimizin her zaman ilgiye ve neme ihtiyacı vardır. Cildimizi doğru besleyebilmemiz ve temizleyebilmemiz için cilt tipimizi bilmemiz gerekir. Cilt tipimize uygun ürünler kullanarak cilt sağlığını destekleye biliriz.

Günlük hayatta kullandığımız makyaj malzemeleri doğru seçilirse cildimizin sağlığını koruyabilir. Çevre kirliliğinden daha az etkilenmemizi sağlar. Peki, cilt tipini nasıl belirleriz. Cilt tipi basit yöntemle belirlenir. Cilt temizlenir ve havlu ile kurulanır. Parmaklarımız yardımıyla cilde hafifçe bastırırız. Elinizde cildinize dokunduğunuzda kuru ve nemsizse cildiniz kurudur. Eğer parmağınızda ıslak yani yağlı his gelirse yağlı cilde sahipsiniz. Cildinize dokunduğunda cildiniz yağlı ya da kuru değilse normal cilde sahipsiniz

Kuru Cilt

Cilt tipi kuru ise cildinizde pul pul dökülmeler görülebilir. Cilt sağlıksız görüntüye sahiptir. Cildin sağlığı için nemlendirilmesi gerekir. Cilt sağlığı için su tüketmeliyiz. Yapılan araştırmalarda kuru cilt tiplerine sahip olan kişilerin günde 3 litre su içtiklerin cildin nemlendiği gözlemlenmiş.

Normal Cilt

Sağlıklı cilt tipidir. Normal cilt tiplerinde cilt problemleri gözükmez. Koruyucu ürünlerle cilt sağlığı desteklenir.

Yağlı Cilt

Yağlı cilt tipi en fazla cilt sorunlarıyla karşılaşılan cilt tipidir. Yağlı cilt tipi geniş gözenek sahiptir. Bu nedenle, sivilce oluşmasına eğilimlidir. Ve cilt parlak gözükür. Yağlı ciltlerin olumlu özelliği geç yaşlanmasıdır.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz