Canlı Bir Cilde Sahip Olmak İçin Neler Yapılabilir?

Canlı Bir Cilde Sahip Olmak İçin Neler Yapılabilir?

Canlı vücudun en hassas alanlarından biri de cilttir. Yıllar boyu görüntüsü adeta solmakta ve sönmektedir. Geçen yılların etkisi ile mat bir görüntüye ulaşan cilt; farklı tekniklerden yardım alarak daha canlı bir görüntüye kavuşabilir. Bu yazımızda canlı bir cilt görüntüsü için birkaç maddelik tavsiye niteliğinde liste hazırladık.

 

Cildin Parlak Görünmesi İçin Neler Gerekir?

Cildinizde ki mat görüntünün birkaç nedeni olabilir. Bunlar; havasız bir ortamda bulunmak, spordan uzak olmak, az su içmek ve yapılan makyaj sonrasında yapılan temizliğin yetersizliği olabilir. Bu etkileri ortadan kaldırmak için öncelikle, suyu bol tüketip, sporu hiç bırakmamak ve havasız ortamlardan kaçınmak gerekir.

Tüketilen besinler hayatımızda oldukça önemli yere sahiptirler. Parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için, bol taze meyve ve sebze tüketmeli, ayrıca bunların doğal olması içinde gayret gösterilmelidir. Cildin yıpranması sonrası bakımı için gerekli vitaminler bu sebze ve meyvelerde bolca bulunur. Bu besinlerin kalori açısından da düşük olduğu bilinmelidir.

Cildinize doğru bakım yaparak, cildinize uygun bakım ürünleri kullanmaya özen gösteriniz. Bu tercihin, doğal cilt bakım ürünleri olması en doğrusudur.

Uyku, canlı bir cilt ve cildin sürekli yenilenmesi için oldukça önemlidir. Uzmanlar günde 7 saat uyunmasında yarar oluğunu söylemektedirler. Bunun en doğru yolu ise uykunun günün aynı saatinde olmasıdır.

Geceleri yatmadan önce cildinizi temizlemeniz yararlı olacaktır. Maden sodası hepimizin evinde rahatça bulabileceğiniz bir cilt temizleyici olabilir. Gece yatmadan kullanıldığında, sabahları daha canlı bir cilt görüntüsüne sahip olduğunu görebilirsiniz.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz