Bebeğinizin Zekasını Geliştirecek Tavsiyeler

Bebeğinizin Zekasını Geliştirecek Tavsiyeler

Bebeğinizin zekası, genel olarak genetik etkenlerle belirlenirken bebeğinizin zekasını geliştirmeniz de oldukça önemlidir. İlk adımlarını atmaya başlayan bebekler bu dönemde oldukça meraklıdırlar. Bu dönemde bebeğinizi teşvik etmeli ve öğrenmesini sağlamalısınız.

Bebeğiniz doğduğu andan itibaren onunla bol bol konuşun. Bebeğinizin zekasını geliştirmek için ona cesaret vermek, müdahale etmeyi azaltmak ve bir şeyi başardığında da takdir edip ödüllendirmek gereklidir. Bebeğinizi gezdirirken etraftaki nesneleri ve olayları da anlatın. Ona müzik dinletin,şarkılar söyleyin. Matematiksel zekası için ona bol bol kitap okuyun. Böylelikle kelime haznesi de gelişerek yeni kelimelerde öğrenecektir.

Bebeğinizin evin içinde veya dışarıda, dokunmasında sakınca görmediğiniz bütün şeylere dokunmasına izin verin ve bebeğinize dokunduğu şeylerin isimlerini söyleyin. Sayıları öğrenmesi için de  parmaklarınız dan kitaplıktaki kitaplara kadar her şeyi sayarak öğretin ve bunu tekrar tekrar yapın.

Bebeğinizin zeka gelişimi yaptıkları ve söyledikleriyle şekillenerek gelişecektir. Ayrıca yaşına uygun eğitici oyuncaklar da motor becerileri için oldukça faydalı olacaktır.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz