5 Güzellik Önerisi

5 Güzellik Önerisi

Bu yazımda sizlere kendi uyguladığım ve memnun kaldığım güzellik ile ilgili birkaç noktadan bahsetmek istiyorum.

1. Siyah noktalar sadece kadınların değil erkeklerinde zaman zaman başına bela olan bir konu. Eğer çok kronik bir probleminiz yoksa ve sadece siyah noktaların sebep olduğu hafif kirli görüntüden kurtulmak istiyorsanız 2 damla limon suyu, 1 çay kaşığı karbonat/kabartma tozu ve limon suyunu seyreltecek kadar su işinizi görecektir. Bu malzemeleri karıştırıp çok sıvı olmayan bir karışım elde ediyoruz. Daha sonra burun bölgesi, çene, alın gibi siyah noktaların yoğun olduğu yerlere sürerek kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ılık suyla yıkayın. Daha parlak ve temiz bir görüntü elde edeceksiniz. Cildiniz çok hassas ise limon suyunu daha az kullanmanızı tavsiye ederim.

Eğer bu gibi yöntemlerle siyah noktalarınızdan kurtulamıyorsanız size kozmetik bir öneri de vermek istiyorum. Şimdiye kadar kullanıp en memnun kaldığım siyah nokta bandı: Nivea.

2. Rujunuzun daha kalıcı olmasını istiyorsanız ve dudaklarınız kuruysa çok basit bir tavsiyem var: Vazelin. Çok az vazelini dudağınıza sürdükten sonra rujunuzu uygulayın. Fakat vazelin çok yağlı olduğu için az miktarda kullanmanız gerekiyor.

3. Tırnaklarınızın rengi mat ise limon ile ovarak daha parlak tırnaklara sahip olabilirsiniz.

4. Saçlarınızdaki matlığı ise saçınızı duruladığınız suya yarım çay bardağı sirke katarak kırabilirsiniz.

5. Dirsek ve diz kapağı bölgelerindeki kararmalar da özellikle yaz aylarında bayanların sıklıkla şikayetçi olduğu bir durum. Öncelikle bunun nemsizlikten kaynaklandığını belirtelim. Sebebi bulduktan sonra zaten çözüm oldukça basit. Cildinize uygun bir nemlendiriciyi kullanarak bu probleminiz den büyük oranda kurtulabilirsiniz.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz